specialista na prodej
zdravotnických pomůcek

Nabíjecí naslouchátko za ucho AXON C-109

Pomůcka pro nedoslýchavé je praktická a zacházet s ní se naučí každý během chvilky. Díky ergonomicky řešenému designu netlačí a současně dobře drží na uchu, na první pohled prakticky není vidět a nabízí úctyhodné zesílení, nastavitelné podle potřeby.

zobrazit více

Dobře slyšet je velice důležité, což si mnozí neuvědomí dříve, než se jich tento stav začne akutně týkat. Naštěstí je po ruce snadné řešení - kvalitní naslouchací přístroj. Je to praktická a nenápadná pomůcka, kterou lze využít nejen při komunikaci s dalšími osobami, nabíjecí naslouchátko na ucho Axon C-109 umožní sluchově postiženým opět v plném rozsahu vychutnat i zážitek z divadelního nebo filmového představení, sledování televizního vysílání, poslechu reprodukované hudby, umožní návštěvu koncertu, pomůže získat jistotu a sebevědomí, v neposlední řadě přispívá i k větší osobní bezpečnosti.

Snadné nasazení i regulace

Pomůcka pro nedoslýchavé je praktická a zacházet s ní se naučí každý během chvilky. Díky ergonomicky řešenému designu netlačí a současně dobře drží na uchu, na první pohled prakticky není vidět a nabízí úctyhodné zesílení, nastavitelné podle potřeby. Další výraznou předností je možnost dobíjení, lithiová baterie o kapacitě 55 mAh vydrží opravdu dlouho, v případě nepřetržitého provozu až neuvěřitelných 30 (!) hodin, pokud bude přístroj vypínán v době, kdy není zapotřebí zvuky zesilovat, ještě mnohem déle. Díky frekvenčnímu přepínači lze využít běžné zesílení nebo eliminovat v hlučnějším prostředí nežádoucí brumy a ruchy na nižší frekvenci. Zesílení zvuku se ziskem 38 dB probíhá v pásmu 300 až 4500 Hz, zesílený signál bude tedy skutečně věrohodný. Také nastavení hlasitosti je velmi citlivé a plynule regulovatelné. Další předností je nízké zkreslení, nepřesahující hranici 5 %, opomenout nelze ani minimální hmotnost, nabíjecí naslouchátko na ucho Axon C-109 váží pouhých 9 gramů. Součástí dodávky je i nabíjecí kabel a síťový adaptér na 220V, umožňující dobíjení vestavěné baterie, v příslušenství najdeme i náhradní silikonové koncovky (špuntíky) do ucha s odlišným průměrem, takže si každý vybere podle potřeby.

Přednosti naslouchátka AXON C-109 ve zkratce:

● Lehké a nenápadné, v tělové barvě

● Moderní design, sedí na každém uchu

● Dlouhá výdrž baterií se rozhodně hodí

● V příslušenství jsou i náhradní špuntíky, kabel a nabíječka

● Snadné ovládání, nastavení i jednoduchá údržba

● Podrobný návod v češtině včetně vyobrazení

● Minimální zkreslení a velké zesílení

● Filtr okolního šumu a plynulá regulace zesílené

 

Technické údaje o naslouchátku Axon C-109

Označení přístroje

C-109

Nabíječka

DC 5 V 50 mA-500 mA

Baterie

Litiová, 55 mAh

Rozměry

50 x 48 x 8,6 mm

Hmotnost

přibližně 9 g

Maximální zesílení

130 ± 5 dB

Zkreslení

38 dB ± 5 dB

Celkové harmonické zkreslení

≤ 5 %

Frekvenční rozsah

300 Hz - 4000 Hz

Vstupní šum

≤ 30 dB

Napětí

DC 3,7 V

Odběr proudu

≤ 4 mA

 

Slovo na závěr

Pro ty, kteří mají problémy se sluchem, se jedná o skvělou pomůcku, která současně usnadní i komunikaci druhé straně, není potřeba zvyšovat hlas, psát si na papírky nebo gestikulovat. Postačí zapnout naslouchátko a problém rázem zmizí.

Recenze